Menu
RSS

Мы в социальных сетях:

TwitterFacebookYoutubeInstagramTelegram

«Кроме Индиры Джолдубаевой многие сейчас поддерживают отношения с Алмазбеком Шаршеновичем»

В СДПК назвали тех, кто тесно контактирует с экс-президентом. Среди них вернувшийся на родину Икрамжан Илмиянов

Очень многие из прежнего окружения экс-президента Алмазбека Атамбаева сейчас поддерживают с ним тесные отношения. Об этом Vesti.kg сообщила пресс-секретарь СДПК Кундуз Жолдубаева.

По ее словам, в числе тех, кто в настоящее время продолжает близко контактировать с Атамбаевым, и его бывший советник Икрамжан Илмиянов. Последний, кстати, уже вернулся в Кыргызстан.

- Икрамжан Илмиянов уже вернулся в Кыргызстан из поездки в Мекку, - отметила она.

Кроме того, Кундуз Жолдубаева поведала, кто еще из прежнего окружения экс-президента поддерживает с ним тесные отношения.

- Кроме Индиры Джолдубаевой многие сейчас поддерживают отношения с Алмазбеком Шаршеновичем, - добавила она. – К примеру, Абдиль Сегизбаев, Фарид Ниязов и Икрамжан Илмиянов не прерывают связи с экс-президентом. А его бывший пресс-секретарь Алмаз Усенов заявил, что устал от политики и поэтому подался в бизнес.

Бакыт Стамов
фото www

Читайте нас в Telegram, только самое важное!

Комментарии  

# #Соня 19.06.2018 13:18
Атамбаев ушуну көрмөк. Бир жерин кысып эле досуна жардам бергенде болмок. Эми буга күн өткөн сайын кыйындай берет, тагдыры татаалдаша берет
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Мырза 19.06.2018 13:32
Это необходимо делать.Ибо в политике все возможно!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# алишер 19.06.2018 13:42
Ещё не раз мы вспомним добрым словом Атамбаева, президента при котором была и стабильность, и демократия, и отношения с Россией улучшились в разы. Единственный президент ЦА, кто не стал держаться зубами за власть.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Манас 19.06.2018 13:56
Думается мне так проверяются люди. Я точно могу сказать, что Атамбаев был и будет в политике еще долго. Здоровья ему. А вот Икрама надо гнать подальше, он уже достаточно наломал дров.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# #Соня 19.06.2018 14:18
Атамбаевдин саясий доору капут болду. Кайра саясатка башын тыга турган болсо түз эле түрмөгө тыгылат. Эл аябайт эми бул бок оозду
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# #Соня 19.06.2018 14:23
АША бийлигинин акыркы айларында “Кыргызстанда мындан кийин мендей күчтүү президент чыкпайбы деп корком” деген. Мындай сөздү өзү жетектеген өлкөдөгү реалдуу абалды таптакыр билбеген, билгиси да келбеген, айланасындагы кошоматчылардын апыртма сөздөрүнө ишенип, абстракттуу иллюзиялык дүйнөдө жашап калган адам гана айтышы мүмкүн эле. Майыптык режимде тийип-качып иштеген, эл чарбасындагы көйгөйлүү маселелер түгүл кимдердин кайсыл райондорду, шаарларды, облустарды жетектеп жаткандыгын да билбеген, убактысынын көбүн кызып алып гитара чертүү менен өткөргөн ары жок АША чындыгында ошондой пенделерден эле.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Током аев 19.06.2018 15:38
Я всегда удивляюсь тем людям которые имея миллиардные состояния , сохраняют трезвый и холодный разум и дальше развивают свой бизнес и надо пологать весьма успешно ! Нашим же в карман попал лишние пятьсот долларов , начинаем чувствовать себя чуть ли наместниками Бога на земле , тыкая всех подряд и учить всех как правильно надо жить и т д и, конечно же нам очень далеко до Ли Куан Ю , 6 млн. чел. это небольшое население , которым можно было бы создать более или менее приемлемые условия жизни ! Но , что имеем , то имеем - это , то , что Мы есть !
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Кана 19.06.2018 16:20
Цитирую Манас:
Думается мне так проверяются люди. Я точно могу сказать, что Атамбаев был и будет в политике еще долго. Здоровья ему. А вот Икрама надо гнать подальше, он уже достаточно наломал дров.

Думаю , логично когда , не шея определяет куда смотреть голове , а не наоборот ! Не надо из него лепить святого !
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Эрик 19.06.2018 22:06
Я так думаю-если сегодняшняя власть перегнет палку будут плохие последствия. У Атамбаева было,есть и будет много сторонников. Все они видят и ждут.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Я помню 19.06.2018 22:24
Цитирую Эрик:
Я так думаю-если сегодняшняя власть перегнет палку будут плохие последствия. У Атамбаева было,есть и будет много сторонников. Все они видят и ждут.

У него были сторонники пока он их не продал через шопура и сапара ! Он труппак политический как внутри страны так и вне. Не зря говорят что ВВП его не принял, с формулировкой нет времени, а по факту зае....л он всех
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# правдолюб 20.06.2018 09:14
что значит поддерживают связь? это совместные посиделки, какие-то беседы, или по партийной линии. А так может по телефону связь поддерживают и это тоже считается. А индира может боится всего и вся
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Кумар. 20.06.2018 09:51
А. Атамбаев татыктуу журт атасы боло албады: жаңы ууру-кескилердин командасын түптөдү

2011-жылы мамлекет башына келген чакта Алмазбек Атамбаевде чоң тарыхый мүмкүнчүлүк бар эле. Ал кандай тарыхый мүмкүнчүлүк эле?
Эки ирет жасалган революциядан кийин өлкөбүздү таптакыр башка нукка буруп, тазалыкты, акыйкаттыкты, адилеттүүлүктү орнотуп, мамлекеттин казынасына бир тыйын да залакасын тийгизбей таза иштеп, өзүнүн артынан кылымдар бою унутулбай айтылып кала турган жакшы сөздөрдү түптөп кетүү мүмкүнчүлүгү бар болчу. Анда эгемендүү Кыргызстандын тарыхында өлкөбүздү өнүгүүгө, тазалыкка, коррупциясы жок жашоого бурган улу инсан, мамлекеттик ишмер катары калмак. Балким, кыргыздын Мустафа Кемаль Ата Түркүндөй болуп калмак.
Тилекке каршы, андай боло албады. Элибиздин үмүтүн, ишеничин актабады. Байлык, миллиондогон акчалардын азгырыгынан чыга албай калганы билинди. Анын үстүнө «Мен дипломат эмесмин, мен ушинтип эле сүйлөй берем» деп көпчүлүк учурда өз элинин башын шылкыйткан убактары болду.
Ал өзүнүн мөөнөтү аяктап бараткан жылда «Мен өзүм менен кошо эски элитаны ала кетем» деп айтканын баарыбыз билебиз. Ырасында, көпчүлүгүн чындап эле ала кетти. Бирок, алардын ордуна өзүнүн командасы катары түптөгөн жаңы элитасы «бешиктен бели чыгалек» жатып коррупцияга белчесинен батып калышканы ачыкка чыкты.
Мисалы, А. Атамбаевдин саясатка алып келген жаңы кадрлары кимдер болду? Мурдагы шоопуру Икрамжан Илмиянов, «оң колу» Сапар Исаков, катчысы Индира Жолдубаева, жансакчысы Болот Сүйүмбаев, Акаевдин маалымат катчысы Абдил Сегизбаев, күйөө баласы Айбек Калиев жана башкалар.
Мына ушул аттары аталгандардын кимисинин артынан жакшы сөз ээрчиди? Кимиси таза иштеди? Тилекке каршы, баарынын артынан чуулгандуу гана сөздөр ээрчиди. Өзгөчө, И. Илмияновдун алты жыл ичинде миллиардер болуп алганы, баардык бизнестерди өзү көзөмөлгө алганы тууралуу аягы жок сөздөр дагы деле айтылып жүрөт. Жансакчысы Болот Сүйүмбаев болсо контрабанданы көзөмөлгө алып жүргөнү билинди. Күйөө баласы Айбек Калиев Бишкек ТЭЦиндеги коррупция маселе боюнча учурда камакта жатат. «Оң колу» Сапар Исаков да ТЭЦтеги маселе боюнча УКМКга сурак берип жүрөт. Ага да кылмыш иши козголгон.
Албетте, булардын дээрлик баары жаштар. Ошолордун жаштайынан элге жек көрүндү болуп, коррупционер атыгышына А. Атамбаев башкы себепкер болуп калды. Себеби, ал өзү аларды ошондой кадамдарга түрттү. Эгерде АША коррупцияга каршы чын ниетинен күрөш жүргүзгөндө, өзүнүн командасындагы коррупционерлердин биринчи кезекте тизгинин какмак. Ал анте алган жок. Себеби, алардын андай иш-аракеттеринин башында өзү турган.
Бирок, ошол өзүнүн кадрлары камакка алынып, айрымдары суракка чакырылып атканда А. Атамбаев бир ооз үн чыгарып, коргоп койгон жок. Демек, аларды өзүнүн жасаган иштери үчүн отко салып берди десек болот. Бул анын өзүнүн командасынын таза экенине ишене албаганынын белгиси. Өзүнүн да атаза эмес экенине ынанганынын белгиси. Андыктан бактысына бир келген тарыхый мүмкүнчүлүктү А. Атамбаев туура эмес пайдалангандыктан, эми тарыхта коррупционерлерди тарбиялаган ажо атыгып калары гана калды.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Guest 10.07.2018 08:49
АТАСЫНЫН КАК БАШЫ СТАБИЛЬНОСТЬ!!!! ИНФЛЯЦИЯ, ИНВЕСТОРЫ КАЖДЫЙ ВТОРОЙ УБЕГАЛИ ПРИ НЕМ,КОРРУПЦИЯ,КАК ПРИ БАКИЕВЕ ПОЛУЧАЛИ ГОССЛУЖАЩИЕ ЗАРПЛАТУ ТАК И ПОЛУЧАЮТ, А ПРИ НЕМ ХРЕН ПОВЫШАЛСЯ З/П!!! А У НЕ УВСЕХ КАК У ДРУГИХ ЧИНОВНИКОВ ПОЛУЧАЮТСЯ ЛЕВЫЕ !!!!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать