Menu
RSS

Мы в социальных сетях:

TwitterFacebookYoutubeInstagramTelegram

Адвокат Сапара Исакова: Верховный суд не спешит рассмотреть жалобу

Защита бывшего премьер-министра упрекнула прокурора и следователя в неуважении к суду

Верховный суд не спешит рассмотреть жалобу адвоката бывшего премьер-министра Сапара Исакова. Об этом Vesti.kg рассказал сам юрист Нурбек Токтакунов.

По словам защитника, он подавал жалобу об изменении меры пресечения Исакову.

- Я обжаловал меру пресечения еще давно, однако извещения о назначении даты еще не получил, - проинформировал Токтакунов.

Напомним, ранее Первомайский районный суд заключил бывшего премьер-министра Сапара Исакова под стражу в СИЗО ГКНБ.

Кроме того, по словам адвоката Исакова, ему не предоставили материалы уголовного дела.

- По данному поводу я обратился с жалобой в Первомайский районный суд, процесс должен был состояться сегодня, однако не явились следователь и прокурор. Это говорит о неуважении к суду. Для них какие-то совещания важнее, - заключил Нурбек Токтакунов.

Зулайка Эркимбаева
Фото www














Читайте нас в Telegram, только самое важное!

Комментарии  

# Азат 03.07.2018 12:50
Сапар Исаков сыяктуу ТЭЦ модернизациясы боюнча камакка алынгандар өз алдынча саясий көз карашы бар адамдар эмес. Андыктан буларды оппонент деп атоого болбойт. ТЭЦтеги реконструкцияга байланыштуу чуулуу иште коррупция бар экени баарына белгилүү. Анда келишим түзүп, кол койгон адамдарды камабаганда, кимди камаш керек? Менимче муну коррупция менен күрөш деп айтууга толук негиз бар.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Осмон 03.07.2018 12:52
Сапар Исаков в которого многие поверили, поверили его сладким речам, на деле оказался действительно балашкой АША. Не смог самостоятельно принимать решения, все согласовывал со своим шефом. Просто обманул надежды очень многих. Сколько протянет в тени АША?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Адилет 03.07.2018 12:53
Учурдагы коррупцияга айыпталып, камакта жаткан Сапар Исаковдун декларациясын текшерип, тиешелүү суроолорду бериш керек. Себеби, ал буга чейин жогорку мамлекеттик кызматтарды аркалап келген. Айрым маалыматтарга караганда ал республикабыздагы алдыңкы курулуш компанияларынын бири болгон «Авангард стиль» компаниясында үлүшкө ээ. Андан тышкары анын Прагадан 2 млн долларга батир сатып алганы тууралуу кеп бар. Түркияда да мейманканалары бар экени айтылып келет. Мына ушуларды тактоо керек. Эгерде бар болсо, анда неге аларды декларациясына киргизген эмес? Анан дагы эң башкысы, мамлекеттик гана кызматтарда иштеп жүрүп, бул мүлктөргө кантип ээ болгон?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Акай 03.07.2018 12:55
"Бозуган кыз, Энесинин бетин тытат" болду Сапар. Элди уурдаган мурунку Акаев 2005, Бакиев 2010 жылдардан бери Кыргызстанда жок. Анда кайсы уурулар ЭЛди уурдашты? Кылмыш ишти козгоо чектен чыгуу болсо айтып берсин кимдер уурдаган, кимдердин указы менен??? Озу окмотту башкарып, ошол долбоорлордун аткаруусун козомолдогон. Ал долбоорду ишке ашырууда озу болгон, жоопкерчилик да озунун колунда болгон. Озун таза деп билсе, анда башын, жамбаш жиликтерин жеген урматтууларын корсотсун, озун "курмандыкка чабылган козудай" корсотпой. Мыйзам алдында жана ЭЛ алдында тазалыгын аныктаганга мумкунчулугу бар. Озунун урматтуу анабаштарынан башкалар Сапардын оозун жаппайт! Мыйзам чегинде ЭЛ да ууруларды билгиси келет - Сапар таза болсо.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Азиз 03.07.2018 13:04
А куда ему торопиться, что у Сапара есть дела что-ли, в пусть подождёт ни куда не сбежит.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Малика 03.07.2018 13:04
Исаков жегенин жеп, уурдаганын уурдап алып дагы эмне эле ичинде курту бар адамдай эле жооруп атат, баардык уурдагандары айдан айкын корунуп турсада мен жебедим мен кылбадым деп уялбайбы келесоо апендидей болбой.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Кутубек 03.07.2018 13:08
Жазага тартып сары баланы омур бою кесууда аздык кылбайт.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Искен 03.07.2018 15:31
Куда спешит то у верховного суда хватить время на него, пускай на свои шкуры почувствует какого воровать государственные бабки.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Олег 03.07.2018 16:35
Продажные судьи,чего же от них ожидать?!тут все понятно,с верхушки дадут знать и все сделают как положено.А человека посадить им как семечки грызсть.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Данияр 03.07.2018 16:46
Нужно пересмотреть дело Сапара Исакова,нужно найти тех кто действительно виновен,просто чистая подстава.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Аниса 04.07.2018 14:46
У меня ощущение, что Атамбаева его же команда и обманывала. Все хотели казаться хорошими и лизали ему, при этом врали и делали свои делишки, Сапар и Шопур в пример. А те кто говорили эксу, что тот и этот крысы и врут ему в лицо, теперь они вообще за бортом политики. Наивный все таки человек наш экс-президент.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать