Menu
RSS

Мы в социальных сетях:

TwitterFacebookYoutubeInstagramTelegram

Верховный суд на следующей неделе рассмотрит дело Сапара Исакова

Уже назначена дата рассмотрения ходатайства адвоката бывшего премьера

В предстоящий вторник, 24 июля, в Верховном суде будет рассматриваться дело бывшего премьер-министра Сапара Исакова. Об этом Vesti.kg сообщила пресс-секретарь СДПК Кундуз Жолдубаева.

По ее словам, в частности, суд рассмотрит ходатайство адвоката  об изменении меры пресечения Сапару Исакову.

Напомним, 29 мая 2018 года в рамках расследуемого уголовного дела по факту коррупции при модернизации ТЭЦ Бишкека бывшему премьер-министру Сапару Исакову было предъявлено обвинение по ст. 303 ч.1 (коррупция) УК КР.

5 июня решением Первомайского районного суда его заключили в СИЗО ГКНБ.

13 июня Бишкекский горсуд оставил в силе решение первой инстанции.

Бакыт Стамов
фото www

Читайте нас в Telegram, только самое важное!

Комментарии  

# #Атамбаев камалсын! 20.07.2018 15:00
Сапрдын жанына Атамбаевди да алып барыш керек срочно! Сапарды эгер Жогорку Сот уй камагына чыгара турган болсо эл митингге чыгат. Жооп берсин Сапар
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Нур 20.07.2018 15:39
не стоит изменит меры а то в руг ещё сбежит что будете делать, лучше оставит его ходатайство не удовлетворительным.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Марат 20.07.2018 21:15
Сапара сдал Калиев. Конкретно!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Эмир 23.07.2018 11:15
Атамбаевдин алты жылдык президенттик моонотундо курулган бардык нерселерди, карызга алган акчалардын баарын тыкыр иликтеш керек атайын кызматтар!!! Жалпы элдин коксосу чон уурулардыбы же аткаруучу ууруларды качан камамайынча канбайт!!! Бул жерде мынчалык ойлоно турган деле эч нерсе жок эле. Олконун байлыгын, элдин ырыскысын, сырткы карыздан оздорунун пайдасына уурдоо учун алгандар, элдин душмандары, мамлекеттин чыккынчылары катарында катаал жазаланыш керек!!! Буга Жээнбековдун эрки жетет.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# #kuba 23.07.2018 11:19
Жогорку сотт деле камоо чечимин чыгарсын сапашка
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# #Тимур 23.07.2018 11:24
Бишкек ТЭЦин модернизациялоо келишимин түзүүдө экс-президент А. Атамбаев өзүнүн ошол убактагы “оң колу” С. Исаков аркылуу түздөн-түз кийлигишкени иликтөөлөрдүн жүрүшүндө ачык билинип калды. Андыктан ал эми өзү буга чейин убада кылып келгендей “эгерде мен мыйзам бузсам, туура эмес иш кылсам, анда мен да жооп беремин” деген сөзүнө бекем турушу керек.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# #парпи 23.07.2018 11:24
В пусть Сапар ответить за свои действия и всё что он сделал, ему это и надо.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# #Тимур 23.07.2018 11:24
Сапар Исаков Бишкек ТЭЦин модернизациялоого байланышкан маселелердин көбүн Өкмөттөн аттатып өтүп, түздөн-түз ошол убактагы президент А.Атамбаевдин чечүүсүн уюштуруп, аткарууга жетишкен. Албетте, өзүнүн анда чоң кызыкчылыгы болбосо антмек эмес. Өзүңүздөр ойлоп көрүңүздөр, акылдан адаштырып, жолдон тайдырарлык кол акысы болбосо, кимдин эле өз башына ашыкча түйшүктү үйгүсү келсин.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# #гадина 23.07.2018 11:25
Сапар Исаков на один год назад тенул экономики страны.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать