Menu
RSS

Мы в социальных сетях:

TwitterFacebookYoutubeInstagram

Депутата Канатбека Исаева до крови избил коллега после критики в адрес Атамбаева?

  • Прочитано 15984 раз

По неподтвержденным данным, в кабинете на парламентария напал член фракции СДПК Бакытбек Жетигенов

Депутат Жогорку Кенеша от фракции «Кыргызстан» Канатбек Исаев был избит коллегой Бакытбеком Жетигеновым. Об этом в социальной сети Facebook сообщил главный редактор «Фабула пресс» Алмаз Темирбек.

По его словам, инцидент якобы произошел после выступления Исаева с трибуны парламента, когда тот раскритиковал экс-президента Алмазбека Атамбаева.

«Именно в тот день он был избит в своем кабинете до крови Бакытбеком Жетигеновым. Обещали предоставить фотографии, позже выложу», - написал он.   

Сам Канатбек Исаев не ответил на звонки редакции Vesti.kg. В его приемной сообщили, что о возможном инциденте им ничего неизвестно.

- Впервые слышим об этом, - ответили там.

О нападении на Исаева не слышал и сын Канатбека Кедейкановича.

- У меня нет информации по данному поводу, - сказал он Vesti.kg.

Член парламентской фракции СДПК Бакытбек Жетигенов также оказался недоступен для комментариев.

Фото www


Комментарии  

# Кузя 14.06.2019 15:46
ФарИт менен Кундуздун жомогу. Алмаз Темирбек деген ушакчы, катындан откон неме. ЭРкек, эркектей эле болсо
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Мико 14.06.2019 18:14
Так ему и надо в любом случае!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Руслан 14.06.2019 15:54
что за фейковые новости еще не подтверждающие ничего
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Дамир 14.06.2019 18:16
Ну раз тролли белого дома оживились, значит получил по башке реально Канат.
Канат новая суч...ка Асылбека.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Нурик 14.06.2019 18:34
Да, хамелеон всех времен заслуживает этого!!! Сен да Токомок мэри болуп турганда коррупция кылган учун соттолдун, срок давности болуп чыгып алып, уялбай кайра парламентке келип алып отурасын, ангел болбой эле кой!!!!!
Вот оргинал новости:

Канат Исаевди мына ушул тасмадагы сөзү үчүн депутат Бакытбек Жетигенов катуу сабаган
“Алмаз Атамбаев “мыйзамдагы ууру” Азиз Батукаевди бошотуунун артында турат.. Керек болсо уюшкан кылмыштуу топторго дагы таасир эткенге аракет кылган. Мына, Эркин Мамбеталиевди, [упс, чуть не ругнулся]алаган жылга соттолгон адамды кайра алып келип, Жогорку соттун чечимине карабай абактан чыгарып, бийлетип, ал [упс, чуть не ругнулся]алаган хансарайларды, пансионаттарды курду. Андан башка Алмаз Бокушевдин уюшулган кылмыштуу тобунун мүчөсүн алып келип туруп, СДПКнын тизмеси менен депутат кылды”, – деп билдирген 12-июнда КР Жогорку Кеңешинин отурумунда депутат Канат Исаев экс-президент Алмаз Атамбаевди сындап.

Ошол эле күнү жыйындан кийин Канат Исаевдин кабинетине кирип барган СДПКчы депутат Бакыт Жетигенов “разборка” жасап, Канат Исаевди катуу сабап койгон.

Бакыт Жетигенов 2010-жылы “Ар-Намыс” партиясынан ЖКга депутат болуп келгенде да ал уюшкан кылмыштуу топтун мүчөсү деген маалыматтарды бир нече ММКлар тараткан.

2015-жылы Алмаз Атамбаев аны өзүнө чакырып, КСДПнын тизмеси менен депутаттыкка өткөргөн.

КР Жогорку Кеңешинин бир нече депутаттарына кайрылып, бул фактыны комментарийлөөнү суранганыбызда “12-июндан бери, парламенттик жыйындан кийин Канат Исаевди өзүбүз да таппай жатабыз. Бир нече кагаздарга кол койдуралы деп кабинетине барсак жок, телефонуна чалсак албайт”, деп жооп беришти.
Видеосу -
https://kyrgyztoday.org/news_ky/video-kanat-isaevdi-myna-ushul-tasmadagy-sozu-uchun-deputat-bakytbek-zhetigenov-katuu-sabagan/
wwww.kyrgyztoday,org
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# приехали 14.06.2019 20:07
Если получил канат по мордам, то правильно! Так ему и надо! Народ знает про его мутные делишки в Токмоке!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# адилет 14.06.2019 23:09
Молодец Бакытбек Жетигенов!!! По заслугам получил этот токмокский делец-перебежчик-приспособленец-хамелеон. В начале крутился вокруг Атамбаева, затем, во время выборов был в услужении у Бабанова, работая против жээнбековых, а теперь оказался под ними.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Бешбармак 14.06.2019 23:51
Молодец этот Жетигенов,значит у него есть еще честь мужчины.Не предал своего соратника экса.Правильно сделал что набил морду этому чимкирику исаеву.Браво.Апплодирую стоя.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Гульчотай 15.06.2019 15:22
Ошондой да депутат бар беле, балык депутаттардан го? Атамбаев парламенттин списогун озу тузгон деп атпайбы. Член ОПГ дан киргизип койсо керек. Мага каршы суйлогондордун чокусун уютуп тур, деп. Депутаттарды таркатыш керек.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Зарылбек 16.06.2019 03:54
Молодец правильно !!!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать