Menu
RSS

Мы в социальных сетях:

TwitterFacebookYoutubeInstagramTelegram

«Бир бол»: Мы не знали, что в наших рядах есть дочь Бакиева

В партии опровергли слухи о том, что она — кандидат в депутаты

Помощницей лидера партии «Бир Бол» Алтынбека Сулайманова является дочь Марата Бакиева Сымбат Маратбек. Такая информация появилась в Сети.

В пресс-службе партии Vesti.kg ответили, что Сымбат — волонтер.

- В социальных сетях неверная информация о ней, - сказал пресс-секретарь партии Ильич Кулназаров. - Сымбат прошла собеседование со всеми волонтерами и работала в партии.

Он добавил, что никто из однопартийцев не знал о родстве девушки с Маратом Бакиевым.

По словам Кулназарова, у Сымбат Маратбек есть опыт работы в различных международных организациях. Кроме того, она занимается исследованиями.

— Отмечая ее вышеперечисленные достижения, хотелось бы подчеркнуть, что во время интервью никто из членов комиссии не интересовался и не собирается в будущем акцентировать внимание на родственных отношениях, — пояснили в партии. — Опубликованную информацию в социальных сетях считаем попыткой очередных недоброжелателей и оппонентов дискредитировать партию. Новость о ней была подана в манипулятивном ключе и распространилась через фейковый аккаунт в Twitter.

Гулиза Чудубаева
Фото www

Читайте нас в Telegram, только самое важное!

Читайте нас в Telegram, только самое важное!

Комментарии  

# Таалай 03.08.2020 13:59
Не может быть чтобы никто не знал, просто народу уже стало известно поэтому не стали дальше скрывать, тем самым выйти из нелучшего положения
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Эрлан 03.08.2020 14:00
Калпеле билген эмеспиз деп актанганын булардын... билбесеңер мына эми билдиңер эмне кыласыңар эми ??? башкалары билбесе да Алтынбек Сулайманов абдан жакшы билип партиялаштарынан жашырып келген болушу мүмкүн.... себеби билишкенде жаңы курамга анча көп жаштар алданып кирмек эмес...
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Аман 03.08.2020 14:00
Кыныр иш кырк жылда билинет демекчи, Сулаймановтын жазап жатканы акыры чындыкка чыктыда, анан калп эле эч ким билген эмес деп коюшат
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Аида 03.08.2020 14:03
Жашырып жүргөн сырлары бирден ачылып жатат... буларды билгенден кийинда жаңы курамга алданып кирген жаштар макул болуп партияда кала берсе анда аларга СӨЗ ЖОК!!!!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Урмат 03.08.2020 15:44
Бир бол на мусорку истории.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Малик 03.08.2020 15:51
Кыныр иш 40 жылда билинет деген ушу. Демек Бир Болду Бакиевдер негиздеген.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Токтайым 03.08.2020 15:57
Бул идеолог Бакиевдердин кызы экенин Сулайманов билген. Билмек тургай ал кыз аркылуу партия 10 жылдан бери каржыланып турган. Өлүмүш болбосун.!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Эрик 03.08.2020 15:59
кантип эле билбей калсын?! цирк уюштурууну качан токтотушат?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# 7 03.08.2020 16:05
аха еще бакса со всей его семьей поставьте во главе списка
ну дают дебилы
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Султ 03.08.2020 16:21
Вот уроды
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Роза 03.08.2020 17:19
Бул акмактар Жогорку Кенешти,Окмотту аталарынан калган мурастай коруп алышты акмактар,ага тууган болушуп ьулар алтын акырдан жем жеп конгон жандары 30 жыл ичинде тойбой эми бала чакаларын суйроп жатышат ШАКАЛЫ.Бала чакаларынын да
Алма сабагынан алыс тушпойт болуп беттери табак , жанталашып жугуруп жургондорун бийликке жулунуп элдин кусуру урган айбандар.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Макс 03.08.2020 17:25
ахха, "умные родственники" снова в деле)) там еще одна родственница в списках, Чыныбаева.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Кыргыз 03.08.2020 19:26
Мен озумду сыйлайм. "Бир Бол"ду шайлабайм. Катачылык, жанылыштык кетируу адамдарга таандык. Ошол каталарды кайталоо акмактарга таандык. Кузундо "Шайлоочу ойлонушу керек адаммынбы же акмакмынбы?"- деп. Бул ата-бабаларыбыздан калган макал.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Элчибек 03.08.2020 21:09
Кантип билбей калсын. Жаш баланы алдагандай алдайт го. Мындай жообу болбойт. Эч ким ишенбейт.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Марат 03.08.2020 21:11
Сулайманов Бакиевдердин олкодогу ишенимдүү окулу экени белгилуу болуп калды. Бир Болду шайласак Бакиевдерди шайлаган болобуз. Ото абайлаш керек.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Нурдин 03.08.2020 21:13
Бир Бол шайлоого барабыз деп каттуу чыкканда баары тан калган акчаны кайдан алды деп? Корсо Бакиевдердин акчасына кутуруп, добушту 20 мин сомдон сатып алабыз деп жатышкан турбайбы?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Тимур 04.08.2020 08:54
Бир бол Бакиевтердин акчасына шайлоого барган сон, булар элдин душманы
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать