Menu
RSS

Биз социалдык тармактардабыз:

TwitterFacebookYoutubeInstagramTelegram

2021-жылы Бишкекте таэквондо боюнча ачык дүйнө чемпионаты өттү (фото)

  • жолу 0 кароо

КРнын Таэквондо академиясынын тарбиялануучулары кырк медалга ээ болушту

4-декабрда Кожомкул Каба уулу атындагы спорт ордосунда таэквондо боюнча 2021-жылдын Бишкек шаарынын ачык дүйнө чемпионаты болуп өттү.

Чемпионатты Бишкек мэриясынын дене тарбия жана спорт башкармалыгы менен КР таэквондо академиясы уюштурду.




Чемпионат балдар, жаштар, кадеттер, өспүрүмдөр жана чоңдор арасындагы спортчулар арасында өттү. Турнирге Бишкек, Кант, Токмок, Ош жана Кызыл-Кыя шаарларынан 250 спортчу катышты. Мелдештерди улуттук жана эл аралык категориядагы калыстар бардык жаш категориялары боюнча дүйнөлүк стандарттагы KP&P электрондук жабдуулар системасын колдонуу менен тейлешти.


35 комплект медаль ойнотулуп, өз категориясы боюнча ар бир жеңүүчүгө жеке биринчиликте Кубок, медаль жана тиешелүү даражадагы диплом ыйгарылды.

Кыргыз Республикасынын Таэквондо академиясынын тарбиялануучулары кырк медалга ээ болушту.

Жаш категориядагы балдар (2014-2012):

24 кг:

            1-орун - Абдрахманов Данияр
            2-орун - Эмир Таланттар
            3-орун - Токтосунов Эльдар
            3-орун - Зиявитдинов Низомжон
26 кг:

            1-орун - Джабуев Билал
            2-орун - Мусазов Рамазан
            3-орун - Токтоноев Нурел
            3-орун - Сыргаков Айдар
28 кг:

            1-орун - Боронбаев Артурбек
            2-орун - Умар Турсуналиев
            3-орун - Чува Мухамед
            3-орун - Матвей Фаустов
30 кг:

            1-орун - Даниел Пастухов
            2-орун - Таджибаев Жамал
            3-орун - Курбанов Айдан
            3-орун – Рыскулбеков Умар
+30 кг:

            1-орун - Хафу Мухамад
            2-орун - Дүйшөналиев Элман
            3-орун - Горячев Богдан
            3-орун - Эрса Ратмир

30 кг (кыздар):

            1-орун - Анита Шырдакова
            2-орун - Цой Анита
            3-орун - Малабаева Раяна
            3-орун – Маратова Айниса

Балдардын жаш категориясы (2010-2011):

26 кг:

            1-орун - Мамажанов Асылбек
            2-орун - Нургазиев Санжар
            3-орун - Абдурахманов Мухаммадазиз
            3-орун - Комилжанов Оллоер
29 кг:

            1-орун - Мансуров Бобуржон
            2-орун - Нурел Мамытов
            3-орун - Муса Шамилов
            3-орун - Намазов Амир
32 кг:

            1-орун - Валентин Белоглазов
            2-орун - Миронов Владислав
            3-орун - Кирилл Казанцев
            3-орун - Абдумаминов Фарух
36 кг:

            1-орун - Абытанов Атабек
            2-орун - Токушев Жолдошбек
            3-орун - Софт Захар
            3-орун - Цой Роман
40 кг:

            1-орун - Форсберг Аттила
            2-орун - Кутанов Райл
            3-орун - Русланов Нурадил
            3-орун - Жантай Калчаев

28 кг кыздар:

                1-орун - Софиева Сахиба
                2-орун - Алыбекова Раяна
                       
30 кг салмактагы кыздар:

                1-орун - Сайед Алиша
                2-орун - Аяна Алыбекова
                3-орун - Тохтурбаева Азалия
                3-орун - Карачбекова Чолпонай

33 кг кыздар:

                1-орун - Садырова Хафиза
                2-орун - Закия Бакбергенова
                3-орун - Камилла Жеңишбекова
                3-орун - Өмүрбекова Арууке

Курсанттардын жаш категориясы (2009-2007-жылдары туулгандар):

33 кг:

            1-орун – Жунусов Нурислам
            2-орун – Жеңишбеков Шермухаммед
            3-орун - Рахманбердиев Нурмухаммед
            3-орун - Нурмухаммед Жеңишбеков
37 кг:

            1-орун - Федоров Максим
            2-орун - Абдыразаков Шахан
            3-орун - Никита Яворский
            3-орун - Султан Жумакадыров
41 кг: 1 орун - Бакытов Азирет
            2-орун - Эркин Барс-Бек
            3-орун - Пягай Богдан
            3-орун - Закирбаев Элмар

45 кг:

            1-орун - Крепких Руслан
            2-орун - Файзулаев Амирхан
            3-орун - Нуржигит Токторбеков
            3-орун - Токтоноев Мухаммед

49 кг:

            1-орун - Маратов Талгат
            2-орун - Маматбеков Асан
            3-орун - Айдаров Азамат
            3-орун - Нурел Алтынбеков

55 кг:

            1-орун – Мусалыев Амир
            2-орун - Абдыбачаев Эмир
            3-орун - Головач Артём
            3-орун – Таширов Алмаз

59 кг:

            1-орун - Доолатов Эмир
            2-орун - Дыйканбаев Рамазан
            3-орун - Никита Гускин
            3-орун - Сайед Аман

29 кг кыздар:

                1-орун - Ангелина Магамедова
                2-орун - Адель Сарсенбаева
                3-орун - Гадизова Марьям
                3-орун - Фалько Александра

44 кг кыздар:

                1-орун - Чува Лейла
                2-орун - Докторбекова Миң-Кыял
                3-орун - Боромбаева Даяна
                3-орун - София Захарова

47 кг кыздар:

                1-орун – Насыпбекова Асеми
                2-орун - Асема Ибраева
                3-орун - Чернецкая Доминика
                3-орун - Дементьева Виктория

51 кг кыздар:

                1-орун – Епифанова Эвелина
                2-орун - Абдрахманова Ая
                3-орун – Хасанова Руфина
                3-орун - Олеся Варивода

Жаш категориядагы өспүрүмдөр (2006-2004-жылдары туулгандар):

48 кг:

            1-орун - Мухамашаев Мавлян
            2-орун - Жуков Антон
            3-орун - Амир Лещенко
            3-орун - Каримов Бекзот

55 кг:

            1-орун - Алтыбаев Айдин
            2-орун - Шамилов Алиаскар
            3-орун - Тимур Карибаев
            3-орун - Букараев Айтур
63 кг:

 

            1-орун - Салайдинов Жуманазар
            2-орун - Ким Олег
            3-орун – Ринат Ашимбеков
            3-орун - Сарыков Марсель

55 кг салмактагы кыздар:

                1-орун - Бекмурзаева Бегимай
                2-орун - Үмүтбекова Каныкей
                3-орун - Дементьева Кристина
                3-орун – Жумалиева Медина

59 кг кыздар:

                1-орун - Жумабекова Севара
                2-орун - Анаркулова Айтунук
                3-орун – Азамбекова Айтурган
                3-орун - Саида Жумашева

Жаш категориясындагы чоңдор (2003-жылы туулган жана андан улуулар):

54 кг:

            1-орун - Алтыбаев Айдин
            2-орун - Таиров Дастан
            3-орун - Данияр уулу Бекболсун
            3-орун - Бакыт уулу Султан
58 кг:

            1-орун - Матназаров Минажидин
            2-орун - Медербек уулу Сафармурат
            3-орун - Абай Маралбеков
            3-орун - Владимир Тюленев
63 кг:

            1-орун - Арапбаев Бекназар
            2-орун - Салайдинов Жуманазар
            3-орун - Нарынбеков Нурсултан
            3-орун – Бейшеев Жумакадыр
68 кг:

            1-орун - Адил Момуналиев
            2-орун - Сабитов Фариз
            3-орун - Байсеитов Дастан
            3-орун - Салиев Курбан


Бишкек шаарынын мэриясы
Бишкек мэриясынын сүрөтү

Бизди Телеграм каналыбыздан окуңуз
Ой-пикир кошуңуз


Наверх